Wiertarko-frezarka KF 60

Wiertarko-frezarka KF 60Wiertarko-frezarki są dziś coraz bardziej łakomym kąskiem na rynku i z pewnością dalej tak będzie, bo trzeba w tym miejscu podkreślić, że są to bardzo uniwersalne maszyny, które jak sama nazwa wskazuje, pozwalają nam nie tylko frezować poszczególne materiały, ale także wiercić w nich otwory. Obecnie mają one różne wymiary, dzięki czemu również ich zastosowanie jest dość obszerne. W tym wpisie przyjrzymy się wiertarko-frezarce KF 60  z cyfrowym wyświetlaczem 3 osi i z posuwem osi Y.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ten model wiertarko-frezarki jest naprawdę duży, a co za tym idzie na pewno nie jest to maszyna, która sprawdzi się w naszych przydomowych garażach. Jest to produkt, który w stu procentach przeznaczony jest dla profesjonalnych rzemieślników pracujących w fabrykach produkcyjnych.

Jako że jest to maszyna ogromnych rozmiarów, całkiem oczywiste jest to, że jest ona niezwykle masywna i w całości wykonana z żeliwa. Dzięki temu jest ona także bardzo solidna, co pomaga w wykonywaniu pracy. O jej wielkości świadczyć może jej masa, która sięga tutaj 750 1kilogramów. Na wyróżnienie w tym modelu wiertarko-frezarki zasługuje także ogromny stół, który tutaj mamy. Jest to stół krzyżowy, z precyzyjnie obrobioną powierzchnią, który dodatkowo odchylany jest w prawo i lewo do granicy 45 stopni. Kolejnym aspektem, o jakim nie sposób nie wspomnieć, są prowadnice umożliwiające pracę w trzech osiach. Na plus na pewno zaliczymy tutaj też głowicę przekładni odchylaną o 180 stopni oraz przesuwną w przód i tył. Największym plusem jest jednak cyfrowy wyświetlacz 3 osi oraz automatyczny posuw dla osi y. O dodajmy, że to wszystko mamy tutaj w wyposażeniu standardowym. Jeśli chcecie natomiast dowiedzieć się o tej wiertarko-frezarce więcej zapoznajcie się z poniższą specyfikacją.

Wydajność wiercenia w stali – 35 mm,
Wydajność wiercenia w odlewie – 40 mm,
Gwintowanie max – M 16,
Odstęp trzpień / kolumna – 210 – 550 mm,
Odchylana głowica – 90°,
Obroty trzpienia – (8) 115 – 1750 obr./min,
Uchwyt trzpienia – ISO 40,
Skok kła – 125 mm,
Wielkość stołu / – 800 x 240 mm,
Rozmiar T-rowków – 14 mm,
Droga przesuwu wzdłużnego (x) – 360 mm,
Droga przesuwu poprzecznego (y) – 160 mm,
Droga przesuwu pionowego (z) – 355 mm,
Moc silnika S1 100% – 0,85 / 1,5 kW,
Moc silnika S6 40% – 1,1 / 1,2 kW,
Waga ok. – 750 kg.

2 Comments

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *