Czy warto stawiać na wiertarko-frezarki?

wiertarko-frezarkiWielu z nas wydaje się, że frezarki to naprawdę potężne maszyny, które spotkać możemy tylko w zakładach produkcyjnych. Z pewnością coś w tym jest, bo głównie wykorzystuje się je w takich zakładach i fabrykach, ale warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna możliwość. Dziś rynek jest bardzo bogaty w takie maszyny, a poza tymi, które są naprawdę pokaźnych gabarytów, nie brak tutaj również i tych, które możemy wykorzystywać w domowych warsztatach i własnych pracowniach. Inaczej rzecz ujmując, obecnie bez problemu nabędziemy maszyny do obróbki metali czy drewna, które będziemy mogli spożytkować na własny użytek. Te najmniejsze ważą w okolicach 40-50 kilogramów, a nabyć je możemy już za nieco ponad dwa tysiące złotych. Mówimy tu oczywiście o maszynach nowych, bo używane frezarki są jeszcze tańsze.

Mimo wszystko musimy zdać sobie sprawę z tego, że frezarki, jak sama nazwa wskazuje, służą tylko i wyłącznie do frezowania danego materiału. Wprawdzie dzięki nim wykroimy z materiału dany przedmiot oraz go odpowiednio wyżłobimy, ale nie mamy choćby możliwości wywiercenia w nim otworów. Także możliwość dają nam natomiast wiertarko-frezarki , które są znacznie bardziej uniwersalnymi maszynami od zwykłych frezarek. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz szersza grupa drobnych rzemieślników zamiast frezarek stawia na wiertarko-frezarki. Tym bardziej że są one w podobnej cenie.

Dziś takich maszyn na rynku znajdziemy mnóstwo, ale warto skupić się na renomowanych producentach. Do firm, które warto wziąć pod uwagę należą choćby AEG, Baier, Blac&Decker, BESTO, Bosch, Black, Brźder Mannesmann, DEDRA, DWT, DeWALT, DR. SCHULTZE, EINHELL, FERM, FESTOOL, FLEX, GRAPHITE, Gude, Hitachi, Import, Iskra ERO, JAROMA, JET, Kress, Lamello, Luna, LUNAN MACHINE, LUREM, Majsterkowicz, MAKITA, MARCOSTA, Metabo, Milwaukee, Narex, OPTIMAT, Optimum, OSKAR MACHINE, Perles, PROTOOL, Power Up, PROXXON, Proma, Rebir, Roschell, ROTOZIP, Skil, Sparky, SPIT, START TOOLS, Stayer, Topex, VERTO, Virutex, WORX I Yuki.

2 Comments

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *